HAKKIMIZDA

Arkimya , Türkiye’nin ilk vazelin üreticisi olarak , 1969 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Sürekli değişim ve gelişmeyi ilke edinen firmamız her zaman bir adım önde olmayı hedeflemiştir. Bu doğrultuda üretim tesislerini , 2009 yılında, hammadde ve lojistik açıdan stratejik bir konuma sahip olan İzmir’e taşımıştır. Firmamız, Vazelin ve Parafin waks üretimleri yanında 2015 yılında , Kozmetik sektöründe kişisel bakım grubunda, son teknolojik donanımlarla ve tam otomatik makine ve ekipmanla kurulan ağda ve depilasyon ürünleri üretim tesisini faaliyete geçirmiştir.

Arkimya, Kalite öncelikli ve müşteri memnuniyeti odaklı yaklasım ile , üretim için gerekli her türlü sertifika ve belgelendirme süreçlerini tamamlayarak, GMP ve ISO 9001 :2008 kalite yönetim sistemleri belgelerini almıştır. Ayrıca firmamız , REACH kayıt şartlarını yerine getirerek kesin kayıt işlemini yaptırmıştır.


Yaklasık 50 yıldır, tescilli “ARKİMYA” markasıyla, iç pazarda lider olmanın yanısıra, Avrupa, Ortadoğu, Afrika, Orta ve Güney Amerika’da 80 den fazla ülkede Kozmetik, ilaç, sabun, kişisel bakım, mum, kauçuk gibi pek cok sektöre hizmet vermekte olan firmamız, Kişisel Bakım grubunda da “Meliswax” ve “AGS Life” tescili markalarını gururla pazarlara sunmustur.

Sürdürdüğü yatırım ağıyla, ağda ve depilasyon ürünleri alanında, iç ve dış pazardaki etkinliğini ve payını hızla arttıran firmamız, Almaya’ya gerçekleştirdiği ihracatlarla, tüm Avrupa ‘da markaları ve kalitesini kabul ettirmiş olup, Fas, Turki Cumhuriyetleri , Ortadoğu, Afrika pazarları gibi tüm dünya pazarlarını hedefleyen pazarlama stratejileri ile “Meliswax” ve “AGS life “ markalarını da birer dünya markası yapma yolunda ilerlemektedir.